Banka Hesap Numaralarımız

0212 951 0513

info@oxodijital.com

ÇALIŞMA SAATLERİ   10:00 - 20:00

Hizmetlerimiz
Anasayfa Hizmetlerimiz Grafik Tasarım

Grafik Tasarım

Bir iletiyi görsel olarak veya yazı yoluyla; belirlenen hedef kitleye ulaştırmak maksadıyla yapılan, görülebilen herhangi bir düzlemde iki boyutlu veya üç boyutlu olarak planlanan, afiş, billboard, dergi, kitap, logo, animasyon, film tasarımı, ambalaj gibi farklı yaklaşımlar gerektiren ürünleri oluşturan tasarım sürecine grafik tasarım denilmektedir. Grafik tasarımında ve grafik sanatlarda; görsel sanatların temel prensipleri olarak görülen denge, görüntü, hareket, hizalama, karşıtlık, oran, ritim, tekrarlama, vurgulama, yakınlık ve birlik muteberdir. Bir grafik tasarım gerçekleştirilirken veya böylesi bir proje yürütülürken bu gibi grafik tasarım unsurları dikkate alınır ve bu unsurlar doğrultusunda grafik tasarımı gerçekleştirilir.

Grafik Tasarım Alanları

Etrafımıza baktığımız vakit, her yerde ve noktada görebileceğimiz; her unsur planlanırken mutlaka düşünülen bir grafik tasarım ürünü söz konusudur. Örneğin;

Tasarımda farklı ve özgün çalışmaların ortaya konması firmanın, rakiplerinin önüne geçmesini sağlamaktadır. Kişisel veya kurumsal düzeyde, tüm basılı ya da dijital reklam, tanıtım, kimlik konuları grafik tasarım yoluyla halledilebilmektedir. Web sitesi içerisinde müşterinin gözüne hitap edecek ve gözünü yormayacak tüm detaylar yine grafik tasarım desteğiyle web tasarımcıların elinden çıkmaktadır.

Grafik tasarım çalışmalarında, kurumsal kimlik çalışmaları baz alınmaktadır. Adobe Photoshop gibi piksel tabanlı resim ve fotoğraf düzenleme programları vasıtasıyla web sayfalarının görsel tasarımı yapılmaktadır. Web sayfalarında kullanılacak olan fotoğraf, resim ve grafik gibi görseller, özenli bir şekilde hazırlanılarak doğru ve uyumlu yerlere yerleştirilmelidir.

Kurum kimliğiyle uyumlu ve özdeşleşen bir imaj oluşturmak, markalaşmanın en önemli basamağıdır. Bu süreçte markaya her zaman için hatırlanacağı bir simge kazandıracak olan grafik tasarım faaliyetinin, firma tarafından önemsenmesi ve bu alanda profesyonel bir şekilde destek alınması son derece mühimdir. Grafik tasarım hizmetleri içerisinde planlanan her görsel, kurumsal kimliğin ayrılmaz bir öğesidir.

Bizi Arayın 0212 951 0513

Bizi Arayın 0212 951 0513

Şenlikköy Mahallesi Florya Caddesi , Sevinç Sokak Bakırköy/İstanbul
0212 951 0513
0212 951 0513
info@oxodijital.com

E-KATALOG

Ürünlerimiz ve diğer bilgilendirmelerimiz için E-Kataloğu inceleyiniz

oXo Dijital Ajans

© 2020 Tüm Hakları Saklıdır.

E-BÜLTEN ABONELİĞİ