Banka Hesap Numaralarımız

0212 951 0513

info@oxodijital.com

ÇALIŞMA SAATLERİ   10:00 - 20:00

Hizmetlerimiz
Anasayfa Hizmetlerimiz E-Ticaret Sistemleri

E-Ticaret Sistemleri

Bugün pek çok kişi internet kullanmakta ve internet üzerinden elektronik ticaret dediğimiz e-ticaret sistemleri üzerinden alışveriş yapmaktadır. Elektronik ticaret veya kısaca e-ticaret, internet kullanımının artmasıyla birlikte ortaya çıkan; ticaretin elektronik ortamda yapılmasına denmektedir. Ürün ve hizmetlerin reklam, tanıtım, satış, sigorta, dağıtım ve ödeme işlemlerinin tüm süreçlerinin bilgisayar ağları üzerinden yürütülmesidir. Elektronik ticaret, teknolojinin son derece ilerlemesi ve hızlı gelişimiyle birlikte yaygın bir şekilde kullanılmaya başlamış; birçok kişinin oturduğu yerden sayısız alışverişi anında gerçekleştirebileceği bir sistem geliştirilmiştir. Aynı zamanda internet üzerinden alışveriş, firmaların da maliyet olarak lehlerine ilerleyen bir süreçtir. Elektronik ticaretin mağaza gibi bir götürüsü olmamakta; aksine birçok avantajı beraberinde getirmektedir.

E-Ticaret Sistemlerinin Avantajları

E-ticaret sistemleri hızlı bir şekilde gelişmiş ve insanlar bu sistemlere çok çabuk bir şekilde adapte olmuşlardır. E-ticaret sistemlerinin avantajları ve son yıllarda bu kadar ön plana çıkmasının sebepleri olarak şunları sayabiliriz:

Perakende sektöründe satıcıların, tüketicilerin isteklerine anında ve hızlı bir şekilde cevap vermesi çağımızın olmazsa olmaz gerekliliklerindendir. Bu yüzden perakende sektöründe e-ticaret sistemleri için yapılan yatırımlar çok büyük önem taşımakta ve hiçbir şekilde boşa gitmemektedir. Bu mecralardan yapılacak alışverişler sayesinde firmanın bilinirlik düzeyi artacak ve markalaşma düzeyinde somut adımlar atılabilmesine imkân tanınacaktır. Bu şekilde sağlanan müşteri memnuniyeti vasıtasıyla fiziksel mağazalardan yapılan alışveriş de bundan olumlu yönden etkilenecek ve markaya olan sadakat güçlenecektir. Potansiyeli gayet yüksek olan perakende e-ticaret sektörü sayesinde birçok satıcı ve alıcı bu platformlar kanalıyla alışveriş yapmakta; e-ticaret sisteminden son derece memnun kalmaktadır.

 

Bizi Arayın 0212 951 0513

Bizi Arayın 0212 951 0513

Şenlikköy Mahallesi Florya Caddesi , Sevinç Sokak Bakırköy/İstanbul
0212 951 0513
0212 951 0513
info@oxodijital.com

E-KATALOG

Ürünlerimiz ve diğer bilgilendirmelerimiz için E-Kataloğu inceleyiniz

oXo Dijital Ajans

© 2020 Tüm Hakları Saklıdır.

E-BÜLTEN ABONELİĞİ